Léčba Aknózní pleti

Problematika aknózní pleti – akné je neinfekční chronické zánětlivé onemocnění mazových žláz. Jedná se o jedno z nejčastějších kožních onemocnění u dospívajících. Akné vzniká souběžně s hormonálními změnami v pubertě. Nejčastěji se vyskytuje mezi 13.–16. rokem věku a většinou postupně do 21–23 let odeznívá. V poslední době se setkáváme také asi s 15% výskytem až do 25 let a v některých případech až do 40 let (post-akné). Toto onemocnění je náročné na psychiku klienta, což velmi často vede k rezignaci, depresím, nezájmu o léčbu, nebo naopak k neustálému střídání často nevhodných zevních prostředků. Proto je důležité se již při prvních projevech akné poradit s odborníkem. Pro klienta je také důležitá informace, že i správně volená terapie je dlouhodobá. Na vzniku akné se podílí více příčin, které se vzájemně doplňují nebo prolínají. Léčba aknózní pleti by měla být rozdělená na 12 léčebných procedur, které by se měly provádět jednou za dva týdny.

Naše cíle při léčbě aknózní pleti jsou následující:
čištění pleti – hloubkové čištění pórů
exfoliace (odstranění odumřelých buněk z povrchu obličeje)
odstranění obsahu folikulu
lymfodrenáž – odstranění toxínů a nečistot, obnovení funkce kůže
enzymatická léčba – zajištění správného „fungování“ a stabilizace pokožky
hydratace

Acu-System – přípravky pro aknózní pleť

Upozornění: Není možné prodávat farmaceutické přípravky Danné online. Tyto přípravky je možné zakoupit pouze v kosmetických salonech či dermatologických klinikách a to pouze na doporučení Vaší kosmetičky nebo lékaře.

Acu-Klenz

1. krok: Acu-Klenz

Tento přípravek efektivně bojuje proti akné a je prvním krokem v Acu-Systemu. Acu-Klenz je čistící prostředek s kyselinou salicylovou, který neobsahuje parabeny. Tento přípravek je bohatý na panthenol a vitamín B5. Vitamín B5 zvyšuje koenzym A, který se podílí na metabolismu a rediguje tvorbu mazu. Acu-Klenz má antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají k zastavení šíření bakterií, což vede k lepší regeneraci Vaší pokožky. Acu-Klenz obsahuje též extrakt z Aloe, který redukuje zanícení a zklidňuje pokožku. Přípravek rovněž obsahuje Tea Tree, ricinový olej, rozmarýn, tymián, které čistí póry a redukují kožní maz.

Použití: Acu-Klenz se používá každý den ráno a večer.
Přípravek je dostupný ve dvou baleních: 180ml a 60ml

Acu-Mist

2. krok: Acu-Mist

Acu-Mist je tonikum ve spreji, které normalizuje mikroflóru problematické pokožky. Obsahuje kyselinu salicylovou, která působí na bakterie, extrakt z Aloe a další rostlinné extrakty, které normalizují kyselinový plášť mastné a aknózní pokožky. Kyselinový plášť pokožky je přirozená bariéra, která chrání pokožku proti bakteriím a dalším nečistotám.

Použití: Tento přípravek se používá v kombinaci s Acu-Moist – nastříká se na poškozené oblasti po očištění pokožky přípravkem Acu-Klenz. Přípravek se používá každý den, ráno a večer.
Přípravek je dostupný ve dvou baleních: 120ml a 60ml

Acu-Klear

3. krok: Acu-Klear

Acu-Klear je pleťové mléko, které obsahuje jedinečnou kombinaci ingrediencí, které pomáhají k rychlé léčbě pokožky. Tento přípravek odstraňuje odumřelé buňky pokožky, má kontrolu nad mastnou pletí a seboriockou dermatitidou. Též pomáhá vytvářet kolagen a zklidňuje pokožku. Acu-Klear je bohatý na vitamíny a minerály, které napomáhají k léčbě aknózní pleti.

Použití: Acu-Klear se aplikuje na pokožku, která je očištěná přípravkem Acu-Klenz
Přípravek je dostupný v jednom balení: 30ml

Acu-Moist

4. krok: Acu-Moist

Acu-Moist je přípravek, který je určen pro každého, kdo má suchou pleť. Tento přípravek je bohatý na mastné kyseliny, které jsou potřeba pro zdraví Vaší pokožky. Vitamín A působí jako ochranná bariéra, která chrání pokožku před únikem vody z těla. Acu-Moist používá dimethikon, což je typ nemodifikovaného silikonového oleje. Tento silikonový olej vždy zůstávána povrchu pokožky, jelikož je příliš velké na to, aby pronikl hluboko do kůže. Jelikož tento olej zůstává na povrchu pleti, vytváří bariéru, která zabraňuje ztrátě vody. Tento přípravek má zklidňující a léčivé vlastnosti, je protizánětlivý a snižuje zarudnutí pokožky. Vitamín B5 stabilizuje bariéru, která byla vytvořená pomocí silikonového oleje. Acu-Moist má antimikrobiální vlastnosti, které jsou důležité pro regulaci množení a šíření bakterií.
Přípravek je dostupný ve dvou baleních: 50ml a 15ml

Acu-Therm

5. krok: Acu-therm

Acu-Therm je gel, který je navržený tak, aby „zahřál“ bolestivé pustuly a papuly. Je to přípravek, který slouží k hloubkovému čištění pórů a je určen pouze pro lokální užití. Acu-Therm obsahuje hřebíček a Kajenský pepř, který obsahuje velké množství enzymů a látek, které využívá endokrinní systém. Kejenský pepř má antibakteriální vlastnosti a je bohatý na vitamín A.

Použití: dle doporučení kosmetičky či lékaře
Přípravek je dostupný v jednom balení: 5ml

Další přípravky pro aknózní pleť

Benzoyl Peroxide Lotion 5% (10%)

Benzoyl Peroxide Lotion 5% (10%) – antimikrobní, zesvětlující, protizánětlivý hustý lotion bílé barvy.

Složení: 5% (10%) Benzoyl Peroxide, voda, Propylene Glycol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Methylparaben.

Vlastnosti: benzoylperoxid má antibakteriální účinky na P. acnes, čistí, rozpouští komedony, zesvětluje a působí protizánětlivě.

Použití: V domácí péči se nanáší lokálně na defekty, při rozsáhlém postižení na celý obličej, záda. V závislosti na stupni postižení 1 až 3 krát denně.
Přípravek je dostupný v jednom balení: 60ml

Acne Wash

Acne Wash – čistící lotion bílé barvy. Zesvětluje pokožku, rozpouští komedony a vykazuje protizánětlivé účinky. Obsahuje 2,5 % dibenzoylperoxidu, který proniká hluboko do pórů a ničí bakterie.
Složení: voda, 2,5 % Benzoyl Peroxide (dibenzoylperoxid), Ammonium Lauryl Sulfate, Cocoamphocarboxyglycinate, Propylene Glycol, Glycerin, Carbomer 940, Polysorbate 20, hydroxid sodný, Methylparaben.
Vlastnosti: dibenzoylperoxid má výrazné antimikrobní účinky proti Propionibacterium acnes. Dále má účinky čistící, komedonolytické, zesvětlující a protizánětlivé.
Použití: 1-2 ml přípravku našlehat pomocí navlhčeného štětečku nebo mezi dlaněmi, vzniklou hustou pěnu nanést na obličej. Doba působení je 30 – 60 sek. Opláchnout teplou vodou. Je také možné nanášet přípravek jen na postižená místa a nechávat působit 1 až 3 min.

Actrol Powder

Actrol Powder – průzračný antiseptický pudr. Jemný prášek bílé barvy.

Složení: kukuřičný škrob, výtažek vodilky kanadské, kyselina askorbová, výtažek tymiánu obecného, Chloroxylenol.

Vlastnosti: kukuřičný škrob dobře absorbuje a má matující schopnosti. Vodilka kanadská je přírodním antiseptikem a antibiotikem. Kyselina askorbová je antioxidantem, působí regeneračně a lehce zesvětluje pokožku.

Použití: nanáší se po mechanickém čistění pokožky a jako závěrečná fáze enzymoterapie jako matující prostředek. Dobře se kombinuje s dekorativní kosmetikou.

Acu Creme

Acu Crème Plus – perleťový krém světle žluté barvy. Pro regulaci činnosti mazových žláz, výživu a posílení pokožky.
Složení: voda, TEA-Stearate, kyselina olejová, olej hruškovce přelahodnéhio/avokáda, olej ze semen slunečnice roční, retinylpalmitát, L-askorbová kyselina, výtažek blahovičníku kulovitého, Chloroxylenol.
Vlastnosti: kyselina olejová rozpouští lipidovou vrstvu pokožky a zlepšuje transdermální průnik aktivních složek. Olej z avokáda je zdrojem mastných kyselin (olejové, palmitové, linolenové, linolenové, myristové, stearové) a vitaminů А, С, D, Е, К, РР, vitaminů skupiny B, fytosterolů, squalenu a mikroelementů. Olej ze slunečnice má silné hydratační a regenerační vlastnosti. Retinylpalmitát změkčuje pokožku, zvyšuje její elasticitu, aktivuje regeneraci buněk, vyhlazuje jemné vrásky. Kyselina askorbová je antioxidant, má bělící a regenerační účinky, je nezbytná k syntéze kolagenu. Výtažek z blahovičníku má protizánětlivé, baktericidní, hojící, svíravé a tonizační účinky.
Použití: krém se nanáší na očištěnou pokožku po použití séra a spreje.

Acu Masque

Аcu masque  - čistící maska pro všechny typy pokožky. Měkká pasta šedé barvy.

Složení: voda, síra, Kaolin, Bentonite, Propylene Glycol, křemičitan hořečnatohlinitý, glycerol, oxid zinečnatý, Polysorbate-20, oxid titaničitý, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben.
Vlastnosti: maska má antibakteriální, antiseptické a antivirové účinky. Vykazuje jemný exfoliační, čistící, hydratační, detoxikační, protizánětlivý, antioxidační a regenerační efekt. Odstraňuje podráždění a erytrém. Působí svíravě. Snižuje sekreci mazových žláz. Hydratuje, obnovuje vodní rovnováhu a navrácí pokožce elasticitu.

Použití: nanáší se v tenké vrstvě na problémové oblasti na dobu 20 min. Důkladně se oplachuje vodou. Může se nanést jak na celý obličej, tak i lokálně. Může se zředit Aqua D’Herb nebo Herb and Mineral Spray.

AHA Tonique

AHA Tonique – průhledná tekutina se specifickou vůní pro čištění pokožky, regulaci sekrece kožního mazu, zúžení pórů a tonizaci pokožky.
Složení: voda, Methyl Gluceth-20, salicylová kyselina, Propylene Glycol, Alcohol, Allantoin, výtažek z květů rmenu sličného, mléčná kyselina, tetraboritan sodný, Methylparaben, výtažek vilínu virginského, Ascorbic Acid, Polysorbate-20, Diazolidinyl Urea.

Vlastnosti: působí exfoliačně, zúžuje póry, čistí, tonizuje a reguluje produkci kožního mazu. Dále má účinky antioxidační, protizánětlivé, hydratační a vyhlazující. Díky adstringenčním složkám zlepšuje vzhled rozšířených pórů. Nevysušuje pokožku a nevyvolává šupinatění.

Použití: nanést na očištěnou pokožku pomocí vatového disku, vynechat oční víčka. Neoplachovat. Může se použít jako antiseptikum během mechanického čištění.

Beta Gel

Beta Gelbezbarvý gel pro buněčnou ochranu pro všechny typy pokožky. Imunomodulátor.
Složení: voda, Glyceryl Polymethacrylate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Glycerin, výtažek vilínu virginského, Betaglucan (homopolymer beta-d-glukózy), Carbomer 940, Magnesium Ascorbyl Phosphate, olej ze semen světlice barvířské, Polysorbate 20, Tocopherol, výtažek kurkumy dlouhé, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Chloroxylenol.
Vlastnosti: betaglukan má imunomodulační vlastnosti, zlepšuje angiogenezi. Derivát vitaminu C je antioxidantem, má lehké bělící a regenerační účinky, účastní se také syntézy aminokyselin prolinu a lysinu, které tvoří kolagen. Díky oleji ze světlice, výtažkům z vilínu a kurkumy má gel zklidňující účinek, odstraňuje podráždění a zčervenání a hydratuje pokožku. Tokoferol je antioxidant, který brání oxidaci polynenasycených mastných kyselin a autooxidaci membránových lipidů.
Použití: V domácí péči se aplikuje dvakrát denně pod krém.

Contraderm

Contraderm – regenerační ochranný krém kávové barvy s vůní hořkých mandlí. Expresní pomoc pokožce.
Složení: voda, olej ze semen slunečnice roční, TEA Stearate, PEG-100 Stearate, Glycin, výtažek z listů aloe vera, tuk z plodů máslovníku/máslo karité, olej ze semen révy vinné, Lecithin, Glycol, L-askorbová kyselina, Retinol, Tocopherol, Chloroxylenol.
Vlastnosti: slunečnicový olej je zdrojem kyseliny olejové a linolenové, má regenerační a hydratační účinky. Aloe vera obsahuje aminokyseliny, steroly, enzymy, mastné kyseliny, cukry a laktát hořečnatý, má silné hydratační, regenerační, baktericidní účinky. Máslo karité napomáhá pronikání aktivních látek, má hydratační účinky, regeneruje a zlepšuje barevný tón pokožky. Olej ze semen révy vinné je bohatý na triglyceridy kyselin linolenové a olejové.  Kyselina askorbová zajišťuje bělící, regenerační, antioxidační účinky. Retinol změkčuje pokožku, zvyšuje její elasticitu, stimuluje buněčné obnovení a vyhlazuje jemné vrásky. Tokoferol je silným antioxidantem, který chrání polynenasycené mastné kyseliny před oxidací a membránové lipidy před autooxidací.
Použití: krém se nanáší na čistou pokožku, je možné před nanesením použit sprej nebo sérum. Může se nanášet tak často, jak je to třeba. Výhodná je kombinace s Beta Gel.

Creme Citrique

Creme Citrique Plus – perleťový krém světle žluté barvy. Má lehce bělící účinek díky citrusovým olejům. Pro výživu, zesvětlení, zvláčnění a vyrovnání barevného tónu pokožky.
Složení: voda, TEA Stearate, olej ze sojových bobů, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Dimethicone, Panthenol, Tocopherol, olej z plodů citroníku, olej z plodů pomerančovníku, olej z plodů světlice barvířské, Methylparaben, Propylparaben, Chloroxylenol.
Vlastnosti: sojový olej je zdrojem polynenasycených mastných kyselin, sojového lecithinu, provitaminu A, vitaminu E, má hydratační a regenerační vlastnosti. Tokoferol je antioxidantem a chrání před oxidací polynenasycené mastné kyseliny. Olej z plodů světlice barvířské obsahuje kyseliny olejovou a linolovou, rychle obnovuje epidermální bariéru. Citronový a pomerančový olej má lehce bělící schopnosti, čistící a svíravé účinky.
Použití: krém se nanáší na očištěnou pokožku po použití séra a spreje.

Deep Pore Cleancer

Deep Pore Cleanser  – gelový přípravek bledě modré barvy. Používá se k čištění normální, kombinované nebo mastné pokožky. Neobsahuje tenzidy (povrchově aktivní látky).

Složení: voda, Hydroxypropyl Methylcellulose, výtažek z kůry dubu bílého, výtažek z juky, Panthenol, Allantoin, výtažek aloe vera, olej z plodů citroníku a pomerančovníku, Cocamidopropyl Betaine, Chloroxylenol.

Vlastnosti: čistí pokožku a zpomaluje tvorbu kožního mazu, má účinky svíravé, exfoliační, protizánětlivé, antiseptické, baktericidní, hojivé, tonizační a lehké bělící.

Použití: 1 až 2 ml gelu našlehat pomocí štětce, nebo vytvořit pěnu mezi dlaněmi. Nanést na pokožku krouživými pohyby a nechat působit 30-60 sek. Opláchnout teplou vodou.

Dermatox

Dermatox – přípravek k detoxikaci. Bezbarvá tekutina bez zápachu působí vyplavení toxinů, které se nachází v pokožce v plynném stavu.
Složení: voda, Potassium Sulfite (siřičitan draselný), mořská sůl, kelp (výtažek z chaluhy Macrocystis pyrifera).
Vlastnosti: vyplavení odpadních produktů látkové výměny se uskutečňuje díky reakci, do které vstupuje siřičitan draselný za uvolnění sirovodíku. Kelp obsahuje vitaminy А, В, С, Е, D, fukoxantin, jód, sulfoaminokyseliny, polyfenoly. Stimuluje a regeneruje buňky pokožky a zlepšuje krevní zásobení. ¨
Použití: nanést na pokožku pomocí vatového disku a nechat působit 3 až 5 min. DŮKLADNĚ opláchnout studenou vodou. Může se použít jak samostatně, tak i po mechanickém čištění pokožky, enzymoterapii, mikrodermabrazi, nebo po působení alkalického peelingu. Při aplikaci přípravku můžete ucítit nepříjemný zápach unikajícího sirovodíku. Intenzita zápachu závisí na úrovni znečištění pokožky. V domácí péči se přípravek používá 1-2 krát týdně.

Direct Delivery Vitamin C (10%)

Direct Delivery Vitamin C (10%) – bezbarvé sérum pro regeneraci, posílení, zesvětlení, výživu a obnovení turgoru pokožky.
Složení: Magnesium Ascorbyl Phosphate (5 %), Glycerin, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Ascorbic Acid (5 %), Panthenol, Sodium EDTA, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Sodium Metabisulfite (disiřičitan sodný).
Vlastnosti: askorbylfosfát hořečnatý je antioxidant, má bělící a regenerační účinky, účastní se syntézy aminokyselin prolinu a lysinu, které tvoří kolagen. Kyselina askorbová také zajišťuje bělící, regenerační a antioxidační efekt. Panthenol se účastní syntézy koenzymu A. Močovina má silné hydratační vlastnosti.
Použití: nanáší se na pokožku obličeje, včetně očních víček, před nanesením krému. Používání v předoperačním období stimuluje ochranné mechanizmy pokožky. Po operaci stimuluje růst a obnovení buněk, zajišťuje ochranu před volnými radikály. Zajišťuje rychlou regeneraci a hojení, lepší organizaci struktury pokožky a menší výskyt komplikací.

DMK efa+

DMK efa + – želatinové kapsle s komplexem minerálů a polynenasycených mastných kyselin.
Složení: voda, kyselina linolová (omega 6), kyselina linolenová (omega 3), kyselina olejová (omega 9), olej pupalky dvouleté, rakytníkový olej, vanilka, rybí želatina, glycerin.
Vlastnosti: chrání struktury všech obalů a membrán lidského těla. Zachovává vodní rovnováhu pokožky a posiluje její přirozenou ochrannou vrstvu. Kyseliny linolenová a linolová obnovují poškozené tkáně, zejména po invazivních zákrocích na pokožce (peeling). Uhlovodíky předchází zbytečné ztrátě vody pokožkou. Sitosterol zlepšuje mikrocirkulaci. Prostaglandiny pupalky dvouleté regulují hormonální hladiny u žen v menopauze, snižují zánětlivé projevy na pokožce, posilují funkci nervového a imunitního systému. Rakytníkový olej je bohatým zdrojem všech látek potřebných k normální funkci a výživě pokožky.
Použití: 1 – 2 kapsle jednou až dvakrát denně během jídla nebo po jídle. Zapít dostatečným množstvím vody. V případě potřeby je možné zvýšit dávkování na 6 kapslí denně.

Micro Peel

Micro Peel – jemný peeling. Bezbarvý průhledný gel.

Složení: voda, Glycerin, kyselina glykolová, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, kyselina mléčná, kyselina citronová, disiřičitan sodný, Tetrasodium EDTA, Diazolidinyl Urea, Ascorbic Acid, Ammonium Hydroxide.
Vlastnosti: zajišťuje jemnou exfoliaci, hydratuje a lehce zesvětluje pokožku. Působí antioxidačně. Výrazně stimuluje dělení a růst buněk. Zlepšuje vzhled vadnoucí pokožky s jemnými vráskami a nejednotným barevným tónem. Vyhlazuje pokožku a obnovuje přirozené pH pokožky.

Použití: nanáší se na 3 až 10 min. na očištěnou pokožku. Oplachuje se studenou vodou. Doporučuje se před aplikací masky nebo tam, kde je třeba hloubkové čištění. Je možné používat jednou až dvakrát týdně.

Pore Reduction Drops

Pore Reduction drops – sérum pro zúžení pórů. Normalizuje sekreční činnost mazových žláz. Bezbarvá tekutina bez zápachu, neobsahuje alkohol.

Složení: voda, výtažky z: lékořice lysé, chaluhy Macrocystis Pyrifera, máty peprné, tolice vojtěšky, přestupu (Smilax), ploštičníku hroznatého, plodů palmy sabal, šalvěje lékařské, divizny malokvěté, pískavice řeckého sena, chmelu otáčivého, plodů papriky krovité, Chloroxylenol.
Vlastnosti: rostlinné výtažky obsažené v přípravku poskytují pokožce vitaminy, aminokyseliny, minerály, fytoncidy, flavonoidy a mají čistící, exfoliační, antiseptické, hydratační, tonizační a regenerační vlastnosti. Blokují androgenní receptory a tím normalizují sekreční činnost mazových žláz.

Použití: v domácí péči se přípravek používá lokálně, 2 krát denně před obnovením transdermální bariéry pod krém.

Retosin

Retosin – přípravek na základě retinolu a látek od něj odvozených. Univerzální použití u vadnoucí a aknózní pokožky. Navržen speciálně pro odstranění odumřelých buněk z povrchu pokožky a její posílení.  Obsahuje silné antioxidanty. Bojuje s akné. Používá se jako příprava k šestivrstevnému peelingu. Emulze oranžové barvy.
Složení: voda, retinol (2%), TEA Stearate, kyselina olejová, kukuřičný olej, Retinyl Palmitate, Cholecalciferol (vitamin D3), Resorcinol (1 %), Beta-carotene (0,5 %), Methylparaben, Propylparaben, Potassium Sorbate, Chloroxylenol.
Vlastnosti: retinol a retinylpalmitát zvyšují proliferaci fibroblastů a syntézu kolagenu, dermis se ztlušťuje a v důsledku se aktivuje dělení bazálních keratinocytů a obnova epidermis. Kukuřičný olej obsahuje kyselinu linolenovou, lecithin a tokoferoly, jež jsou přirozenými antioxidanty. Resorcinol má výrazné keratolytické vlastnosti.
Použití: nanáší se v tenké vrstvě na očištěnou pokožku. Používá se na noc. Doba používání závisí na stavu pokožky a určuje ji kosmetolog. Během dne je nezbytné chránit pokožku před slunečním zářením.

Sebum Soak

Sebum Soak – hustý gel jantarové barvy určený k čištění a zúžení pórů, rozpouštění mazové vrstvy a uvolnění mazových zátek.
Složení: voda, kyselina olejová, výtažky: kořenu tolice vojtěšky, kořenu ploštičníku hroznatého, kořenu lékořice lysé, divizny malokvěté, pískavice řeckého sena, chmelu otáčivého, plodů papriky krovité, Chloroxylenol.
Vlastnosti: kyselina olejová zkapalňuje lipidovou vrstvu, rozpouští tvrdý kožní maz a usnadňuje vyčištění zazátkovaných pórů. Napomáhá také transdermálnímu průniku aktivních složek. Rostlinné extrakty zásobují pokožku vitaminy, aminokyselinami a minerály, obsahují fytoncidy a flavonoidy, působí exfoliačně, svíravě, antisepticky, hydratují a tonizují pokožku, blokují androgenní receptory a tím normalizují sekreční aktivitu mazových žláz a zúžují rozšířené póry.
Použití: v domácí péči se Sebum Soak rozpouští vodou a vzniklá pěna se nanáší v tenké vrstvě na pokožku rozehřátou horkým ručníkem. Nechává se působit 5 až 10 min pod horkým obkladem. Teplo je nezbytné k aktivaci přípravku. Používá se jednou týdně.

Solar Damage Gel

Solar Damage Gel – průhledný gel pro stimulaci buněčné regenerace, zvýšení hutnosti pokožky, hydrataci a odstranění podráždění a hyperémie.
Složení: voda, výtažek aloe vera, Methyl Gluceth-20, Glycerin, Propylene Glycol, výtažek z květů rmenu sličného, Dimethicone Copolyol, Allantoin, Panthenol, kyselina pidolová, kyselina hyaluronová, DEA-Oleth-3 Phosphate, Carbomer, Tocopherol, Retinol, Xanthan Gum, Squalane, Glycosaminoglycans (kožní mukopolysacharidy, glykany, obsahující chondroitinsulfát a dermatansulfát), Diazolidinyl Urea, Triethanolamine, Methylparaben, DMDM Hydantoin.
Vlastnosti: přípravek stimuluje regeneraci a růst buněk, má hydratační, antioxidační, regenerační, protizánětlivé účinky, odstraňuje prodráždění a hyperémii. Zvyšuje hutnost pokožky.
Použití: nanést tenkou vrstvu přípravku na očištěnou pokožku. Neoplachovat. Vhodný jako maska po laserových nebo IPL procedurách a ve všech případech, kdy je pokožka podrážděná, červená a reaktivní (peeling). Používá se také jako hydratační maska. V tomto případě se nanese silnější vrstva přípravku a nechá se působit 5-7 min. Přebytek masky stačí otřít nebo opláchnout.

Herb and Mineral Spray

Herb&Mineral Spray – sprej pro obnovení epidermální bariéry, hydrataci a tonizaci, pro aktivaci všech krémů Danné. Tekutina světlé hnědé barvy s příjemnou vůní.
Složení: voda, výtažky z: chaluhy Macrocystis Pyrifera, tolice vojtěšky, kořenů Smilax aristolochiaefolia, kořenů ploštičníku hroznatého, plodů palmy sabal, kořenů lékořice lysé, šalvěje lékařské, květů divizny malokvěté, semen pískavice řeckého sena, chmelu otáčivého, máty peprné, plodů papriky krovité, Sodium Ascorbate, Propylene Glycol, glycerin, Rosa canina Water(vodný roztok vonných složek z květů růže šípkové), Methylparaben, Chloroxylenol.
Vlastnosti: rostlinné výtažky zásobují pokožku vitaminy, minerály, aminokyselinami, fytoncidy, flavonoidy, mají bělící, čistící, exfoliační, antiseptické, svíravé, hydratační a regenerační účinky, blokují adrenergní receptory a tím normalizují sekreční činnost mazových žláz. Díky unikátnímu složení sprej zajišťuje transdermální průnik krémů a zvyšuje dostupnost výživných látek.
Použití: orosit obličej sprejem před nanesením krému. Doporučuje se též používat během dne jako doplňující hydratační prostředek. Je možné aplikovat na nalíčený obličej. Je možné též aplikovat jako balzám po holení. Herb & Mineral Spray v kombinaci se Seba-Е napodobuje přirozenou ochrannou vrstvu pokožky. V kombinaci s Hydrophilic Creme je ideální ochranou pokožky před mrazem v zimním období.

Foamy Lift Masque

Foamy Lift Masque – jemný prášek světle žluté barvy. Normalizuje metabolismus pokožky a činnost mazových žláz, zlepšuje prokrvení a lymfodrenáž, vyplavuje toxiny, vyživuje a hydratuje pokožku.
Složení: albumin (vaječný bílek), kukuřičný škrob, sojová moučka, ovesná moučka, citronová kyselina, lysin, hydrogenuhličitan sodný, asparagová kyselina, glutamová kyselina.
Vlastnosti: normalizuje metabolismus pokožky, melanogenezi, sekreční činnost mazových žláz, zlepšuje prokrvení a lymfodrenáž, vyplavuje toxiny, hydratuje a vyživuje pokožku.
Použití: 5 g prášku smíchat s 5 ml aktivátoru Exoderma Peel k získání hladké pasty. Nanést na obličej, krk a oblast dekoltu kruhovými masážními pohyby. Doba působení je 40-45 min.